Wyniki - 2021 r.

1. Wyniki głównego konkursu: zestawienie drużyn wg liczby zaobserwowanych gatunków.

2. Wyniki konkursu "Pełne listy".

3. Wyniki konkursu "Setka Ptasiarza".

4. Analiza zaobserwowanych gatunków.

5. Statystyka gatunków wg województw.

6. Wyniki konkursu fotograficznego.

 

Wyniki głównego konkursu

Przedstawiamy szczegółowe wyniki wszystkich drużyn. Po kliknięciu w liczbę gatunków (w ostatniej kolumnie) zostaniecie przeniesieni na nową stronę, zawierającą pełną listę obserwacji danej drużyny.

# Zespoły Obserwatorzy Liczba obserwatorów Województwo Wynik (liczba gatunków)
1 Robi Wiliams Jajko Team Wojtek Janecki, Malczyk Paweł, Maciej Kowalski, Marcin Dyduch 4 małopolskie 162
2 Spory SZ Tomasz Maszkało, Marcin Dec, Wojciech Smagała 3 dolnośląskie 152
3 Pyrland Volksgruppe Mariusz Janowski, Dawid Niedbała, Sergiusz Niziński, Robert Hybsz 4 wielkopolskie 147
4 DES ANTHUS ARII Daniel Stasiowski, Michał Baran, Wojciech Guzik, Piotr Guzik 4 podkarpackie 146
5 Spod Wielkiej Sowy Mały Czes Jarosław Słowikowski, Tomasz Zarzycki, Grzegorz Śnieg, Jacek Wojdat 4 dolnośląskie 145
6 Sabat Siewkowców z Krainy Deszczowców Bogusław Czerwiński, Piotr Pogoda, Jerzy Smykla, Lidia Krehlik 4 świętokrzyskie 142
7 Żniwiarze wód Marcin Łaguna, Wiktor Kroker, Patrycja Walczak, Kopa Weronika 4 lubuskie 141
7 Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie Adam Chlebowski, Sergiusz Owczarek, Andrzej Łużyński, Łukasz Pobiedziński 4 dolnośląskie 141
9 BoPaDaJu Częstochowa Marcin Borowik, Przemysław Jura, Paweł Hermański, Damian Celiński 4 śląskie 140
9 gURALE ver. 7.0 Pro Katarzyna Bul, Jacek Niemiec, Szymon Mazgaj, Paweł Wieczorek, Karolina Wieczorek 5 małopolskie 140
11 WKS Kląsk(awka) Wrocław Maksymilian Bojarowski, Marcelina Poddaniec, Rafał Fudalej 3 dolnośląskie 138
12 Jeźdźcy Ptakokalipsy Adam Kut, Sebastian Watras, Tomasz Świątek 3 podkarpackie 137
13 Mostowiakowie Tymoteusz Mazurkiewicz, Krzysztof Paryś, Piotr Pasterski, Hubert Kamecki 4 podkarpackie 136
14 LaSowiacy Piotr Kunowski, Sławomir Kuczmarski, Łukasz Janocha, Łukasz Haluch 4 podkarpackie 135
14 Drużyna czesania włochatki Karolina Skorb, Krzysztof Belik, Justyna Soska, Witold Nocoń 4 śląskie 135
16 Opolskie 3-nadle Waldemar Michalik, Rafał Świerad, Przemysław Rymwid-Mickiewicz 3 opolskie 132
17 ŻOŁNIERSI Tomasz Folta, Rafał Szczerbik, Robert Sypień 3 podkarpackie 131
17 Bączki Stanisław Broński, Damian Kurlej, Wyka Jakub 3 małopolskie 131
19 Warmińskie-Mazurki Hanna Pomorska, Andrzej Młynarczyk, Ewa Sokołowska 3 warmińsko-mazurskie 125
20 Grupa Upupa Michał Włodarczyk, Milena Padysz, Sławomir Dąbrowski, Tomasz Janiszewski 4 łódzkie 122
20 Podlaskie PTOPówki Anna Suchowolec, Edyta Kapowicz, Gabriela Kulakowska 3 podlaskie 122
22 GoneGo Michał Gruss, Jakub Ruszkowski, Mateusz Hetman 3 wielkopolskie 118
23 Zbójcerze Jarek Makowski, Paweł Kozanecki, Przemysław Pasikowski 3 łódzkie 116
24 Cabaretki WWR Anna Kaniewska-Skoczylas, Dorota Kessy, Monika Żochowska 3 mazowieckie 113
25 Co ludzie powiedzą? Mikołaj Rowicki, Piotr Rowicki, Dominik Rowicki 3 podlaskie 104
26 Poszukiwacze zaginionej alki Piotrek Rosa, Łukasz Berlik, Agnieszka Pietruszewska-Pietrek 3 opolskie 96
27 Amatorzy Anna Adamczyk, Lidia Przekwas, Dorota Charysz 3 kujawsko-pomorskie 54
28 Kormoranus Świetlicus Anna Iłczyk, Karolina Rolka, Kinga Tutajewicz 3 śląskie 0
28 Nadmorskie Nieloty Karolina Kondzielewska, Alfred Żurawski, Kinga Raburska Krzyżaniak, Klara Krupińska 4 zachodniopomorskie 0

Wyniki konkursu "Pełne listy"

Przedstawiamy szczegółowe wyniki drużyn w kategorii "Pełne listy".

# Zespoły Obserwatorzy Liczba obserwatorów Województwo Wynik (liczba gatunków)
Spory SZ Tomasz Maszkało, Marcin Dec, Wojciech Smagała 3 dolnośląskie 134
Spod Wielkiej Sowy Mały Czes Jarosław Słowikowski, Tomasz Zarzycki, Grzegorz Śnieg, Jacek Wojdat 4 dolnośląskie 141
gURALE ver. 7.0 Pro Katarzyna Bul, Jacek Niemiec, Szymon Mazgaj, Paweł Wieczorek, Karolina Wieczorek 5 małopolskie 73
Drużyna czesania włochatki Karolina Skorb, Krzysztof Belik, Justyna Soska, Witold Nocoń 4 śląskie 90
ŻOŁNIERSI Tomasz Folta, Rafał Szczerbik, Robert Sypień 3 podkarpackie 87
Zbójcerze Jarek Makowski, Paweł Kozanecki, Przemysław Pasikowski 3 łódzkie 116
Cabaretki WWR Anna Kaniewska-Skoczylas, Dorota Kessy, Monika Żochowska 3 mazowieckie 2
 
 

Wyniki konkursu "Setka Ptasiarza"

Przedstawiamy szczegółowe wyniki drużyn w kategorii "Setka Ptasiarza".

# Zespoły Obserwatorzy Liczba obserwatorów Województwo Wynik (liczba gatunków)
Setka Ptasiarza - Pukarzów Grzegorz Kaczorowski 1 łódzkie 74
Setka Ptasiarza - Kuczek Jakub Czarnowski 1 kujawsko-pomorskie 67
Setka Ptasiarza - Samotny Piotruś Przyrąb Piotr Łagosz 1 małopolskie 66
Setka Ptasiarza - Sylwester Gibowski Sylwester Gibowski 1 zachodniopomorskie 60
Setka Ptasiarza - Izbiska Andrzej Hudy 1 podkarpackie 53
Setka Ptasiarza - Przeczyce Jacek Betleja 1 śląskie 48
Setka Ptasiarza - Szarlejka Natalia Bilewska 1 śląskie 48
Setka Ptasiarza - platforma Świbno Martyna Markiewicz 1 pomorskie 46
Setka Ptasiarza - KW Krzysztof Wawrzyniak 1 wielkopolskie 40
Setka Ptasiarza - Bartoszyce Ireneusz Fiedorowicz 1 warmińsko-mazurskie 39
Setka Ptasiarza - Gwda Piła Filip Turowski 1 wielkopolskie 38
Setka Ptasiarza - Ruś Łukasz Zieliński 1 warmińsko-mazurskie 37
Setka Ptasiarza - Gogolin Monika Pastrykiewicz 1 opolskie 37
Setka Ptasiarza - Dzierzgoń Piotr Pawlak 1 pomorskie 30
 

Analiza gatunków

Poniższy arkusz przedstawia szczegółową analizę zaobserwowanych gatunków. Aby wyświetlić arkusz na pełnym ekranie kliknij TUTAJ.


Statystyka województw

Statystyka gatunków wg województw:

# Województwo Wynik (liczba gatunków)
1 dolnośląskie 185
2 podkarpackie 185
3 małopolskie 183
4 śląskie 163
5 wielkopolskie 156
6 świętokrzyskie 142
7 lubuskie 141
8 łódzkie 140
9 podlaskie 136
10 opolskie 135
11 warmińsko-mazurskie 130
12 mazowieckie 113
13 kujawsko-pomorskie 89
14 zachodniopomorskie 61
15 pomorskie 58

Wyniki konkursu fotograficznego

Przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego. Zwycięzcą jest zdjęcie kobuza Marcina Borowika z zespołu BoPaDaJu Częstochowa. Wszystkie zdjęcia z Rajdu można zobaczyć TUTAJ.


Kobuz, Marcin Borowik

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!!

Organizatorzy